Březen

A je tu jaro!
  Počátkem měsíce jsme se pomalu začali loučit se zimou. Připomněli si rozdíly mezi zimním a jarním období.
  Děti poznávaly první známky jara, pozorovaly, co se děje na zahrádkách a v přírodě v okolí mateřské školy. V tomto období je hojně využita ústní lidová slovesnost – říkadla, básničky, písničky a hry.
  Jarním klíčem jsme odemkli školní zahradu a rozvíjeli první práce po zimním čase.
  Kromě toho tu předškoláci měli milé návštěvy. Paní Zuzanu Košíkovou, která u dětí rozvíjela zdravý životní styl a studentky z VOŠ Jihlava, které rozvíjely smyslové vnímání.
  Naopak i předškoláci navštívili první třídu v naší základní škole ve Stonařově, neboť je za chvíli čeká zápis do první třídy a po velkých prázdninách jim tak začne nová školní etapa.

Přejeme vám krásné a radostné svátky jara.