ZÁŘÍ, ZÁŘÍ, NA LÉTO JDE STÁŘÍ...

01.10.2023

Září, září na léto jde stáří, zlaté slunce září….léto sice už skončilo, ale díky pěknému počasí jsme si jej užili ještě první měsíc ve školce. Teplé dny jsme s dětmi trávili na školní zahradě a procházkách v blízkém okolí.

Měsíc září je pro předškolní děti, ale i pro nás paní učitelky velmi náročný. V nejmladším oddělení pro malásky nebývá vstup do školky jednoduchou záležitostí, ale naopak velkým životním krokem. Z bezpečného prostředí domova, z blízkosti maminky, se mají najedou osamostatnit a vydat se vstříc novým zážitkům. Proto bývají zářijová rána slzavým obdobím. Je potřeba dát malým motýlkům čas si zvyknout na plno změn – režim, socializace, samostatnost, dělení se o pozornost s dalšími dětmi, vyjádřit si své potřeby, pravidla, důslednost, … je toho tolik najednou, s čím je potřeba se ve školce seznámit.

Kromě adaptace na nové prostředí, paní učitelky a kamarády jsme tvořili třídní pravidla, díky nimž jsme si vymezili hranice a mohli se tak cítit ve školce bezpečně a jistě. Dále jsme se sžívali s denním režimem a také si povídali, zpívali, kreslili, cvičili a hráli si s hračkami.

Následné měsíce se budeme věnovat podzimnímu období a jeho proměnlivosti.

fotogalerie https://www.rajce.idnes.cz/msstonarov/album/zari-2023-v-ms